Exkurze do Národního muzea

Dne 24. 4. 2024 jsme vyrazili na celoškolní výlet do Prahy, konkrétně do Národního muzea. Vydali jsme se cestou pravěku a jednotlivými etapami našich dějin přes středověk po novověk. Poté jsme se přemístili do dalšího patra, kde se v několika místnostech nacházela výstava zázraky evoluce. Největším lákadlem této expozice byla obří kostra plejtváka, ale nejen ta. Mezi další patřila třeba obří krakatice, slon, žirafa, ryby, paryby a především kapybara. V muzeu jsme také viděli obrovskou sbírku nerostů nebo skutečný meteorit, na který jsme si všichni mohli sáhnout. Výlet jsme zakončili obědem v protějším Mc Donaldu, kde si žáci zakoupili, na co měli chuť. Kratší procházkou po Praze jsme se přemístili na hlavní nádraží, odkud jsme se bez výrazného zpoždění vrátili zpět do Přelouče.
Jak se nám celý výlet podařil, můžete vidět zde: