Perníčky

Obrázek

Protože se nám blíží Vánoce, rozhodli jsme se udělat si perníčky. Díky paní učitelce Natálce Šípkové jsme měli dost těsta pro celou školu. Dětem se práce s těstem a vykrajovátky moc líbila. A pustili se do toho s opravdovým nadšením. Každý měl svá vykrajovátka a kdo ne, tomu ostatní půjčili. Všichni byli od mouky od hlavy až po paty, ale výborně se u toho bavili. Můžete sami posoudit v naší galérii. 

Mikulášská nadílka v ZŠ

Obrázek

 

Dne 5. prosince, jak už to bývá zvykem, chodí po domech sv. Mikuláš se svým doprovodem. Hodné děti odměňuje a zlobivé občas musí. A tak se stalo i u nás. Na naše žáky se přišel podívat sv. Mikuláš s anděly a čerty. Podle knihy hříchů dostali žáci odměnu buď od anděla nebo od čerta. Některé si dokonce i čerti označili. To proto, aby děti věděly, že si mají dát pozor na své skutky a chování, neboť je čerti neustále sledují. Stejně tak byli všichni označeni od andělů, aby měli v dalším roce štěstí a zlé síly na ně nemohli. 

Nadílku jsme si všichni užili a naštěstí nám nikoho do pekla čerti neodnesli.

Halloween 2022

Obrázek

V letošním roce jsme nesměli děti zklamat. Na tuto akci se každoročně moc těší. A i stejně jako v předchozích letech, tak i letos se nám moc povedl. Děti předvedly moc pěkné masky. Bylo vidět, že si na výběru i doplňcích daly opravdu záležet. Ale ne jen na nich. Každý přinesl něco malého na zub. Krom pavouků, prstů, dýní, jsme si mohli dát i různé druhy ovoce a dalších pochutin. Velké poděkování patří především rodičům, bez kterých bychom neměli u nás Halloween, tak úžasný jako je. 

Nové multifunkční hřiště

Obrázek

I my už si můžeme říci, že se pyšníme nový multifunkčním hřištěm, které je odměnou nejen pro děti. Ale i pro nás učitele. Především pro nás tělocvikáře. Můžeme si zde za příznivého počasí vyzkoušet spoustu nových aktivit. Proto bychom tímto chtěli poděkovat obci Semín za takovéto krásné hřiště. 

Sběr žaludů

Obrázek

V letošním roce jsme byli požádání o spolupráci při sběru žaludů pro Lesy České republiky. A protože jsme škola, která je obklopena přírodou a dub máme i u naší školy, rozhodli jsme se na akci spolupracovat. Výtěžek za nasbírané žaludy, použijeme na aktivity naší školy. 

Výlet na zámek Kačina a do Kutné Hory

Obrázek

Jako každý rok, tak i letos jsme podnikli podzimní výlet, který byl překvapením nejen pro děti. Na výlet se jede za každého počasí. Bohužel jsme se dozvěděli, že v námi vybrané lokalitě od rána prší. Ale protože jsme měli připravenou i druhou variantu, nemusely být děti zklamány, ba právě naopak. Nejdříve jsme zavítali na zámek Kačina. Kde jsme si prohlédli technické zázemí zámku včetně divadelní kaple. A protože nám počasí přálo, vydali jsme se dále do Kutné Hory. Kde si mohly děti zařádit v herně. Zmokli jsme až na cestě z autobusu do školy. Věřím, že se všem výlet moc líbil.

Den dětí

Obrázek

Tento sváteční den jsme s žáky oslavili v lese. Po stopách šipek jsme se prošli po lese a plnili úkoly nejrůznějšího typu – češtinářské, matematické i pohybové. Potrénovali jsme si postřeh a připomněli si základy správného chování v lese. Pečené buřtíky i marshmellos na ohni nám všem moc chutnali. Byl to opravdu moc hezký den.

Cesta do pravěku

Obrázek

Žáci se seznámí se sbírkou zkamenělin, kostí a artefaktů po pralidech. Dozví se o vzniku naší planety a prvního života na ní.  Následně si s pomocí obrázků a  zkamenělin představíme charakteristická zvířata jednotlivých období, až po činnost pračlověka v kontextu s dnešní přírodou. Povíme si o sopečné činnosti, zemětřesení, tsunami, ale i o různých geologických procesech mající vliv na vznik rozdílných typů hornin.

Vyrobí si sádrového trilobita a dostanou připravenou omalovánku s pravěkou tématikou.