Z pera žáků

2015/2016

Mc Donald cup

EXLUZIVNÍ reportáž Aničky Chudobové z MC DONALD CUPU!

Dobrý den, vítejte u dnešních sportovních novin.
28. 4. 2016 se v Přelouči pod parkem na fotbalovém hřišti konal MC DONALD CUP. Byly tam školy: ZŠ Masarykovo náměstí, ZŠ Smetanova ulice, ZŠ Choltice, ZŠ Zdechovice a ZŠ Semín. ZŠ Semín a ZŠ Smetanova ulice začaly hrát jako první, ale pro Semín to nedopadlo dobře. Stav byl 7:0 pro Semín. Potom to šlo se ZŠ Semín z kopce. Sice s Cholticemi prohráli, ale se Zdechovicemi vyhráli. Potom měli pauzu na svačinu. Po svačině měli ještě jeden zápas. Fanynky fandily jako o život, ale bylo to marné. Semín zase prohrál. Trenér byl naštvaný, ale pak vychladl. ZŠ Semín se umístila na skvělém čtvrtém místě. Dostali diplom a magnetky. Pak jeli domů a dali si oběd.

Vrátíme se trochu zpět. Všichni hráči ze ZŠ Semín byli dobří. Vedli si opravdu skvěle a to čtvrté místo si zasloužili. Všichni byli unavení, ale nějak to vydrželi. Byla to pro ně obrovská zkušenost. Všichni nakonec dostali sladkou čokoládu. Ale nebojte, i na fanoušky se dostalo. Všichni fandové dostali lízátko. Mně osobně se líbili tito hráči: David Lampárek, skvělý útočník, Lukáš Věříš, vynikající fotbalista, Týna Tomášková, odhodlaná vyhrát. Nejvíc ZŠ Semín může poděkovat skvělému brankáři Adamu Vosáhlovi!

Na shledanou, s pozdravem napsala Anna Chudobová.


Čarodějnice

Miss ČARODĚJNICE 1900
Má dlouhé a barevné vlasy. Už 100 let si nesundala tmavě zelenou roztrhanou blůzu a červenou sukni. Přestože je mladá, nosí šátek. Na nohou má nikeové tenisky. Momentálně je z ní bezdomovkyně a je přivázána na plotě. V kapsách má 101 koček. Když, jí někdo naštve, tak po něm kočky hází.

Anna Roubíčková a Danča Hladová


Nejhorší jméno
Byla jednou jedna čarodějnice, které dali to nejhorší jméno. To jméno vám raději nenapíšu. Je metr a půl vysoká, je tlustá a vlasy skoro nemá. Mikinu nosí na nohou i na těle. Je hodně bláznivá. Bydlela ve velkém městě, odkud jí vyhostili do malé vesničky. Tam se jí nelíbilo, a tak odešla do školy. Děti jí v sobotu 30. 4. 2016 odnesou na fotbalového hřiště, kde ji na hranici upálí.

Petr Křemenák a Kristýna Tomášková


Hnáta Kulihnáta
Naše čarodejnice se jmenuje Hnáta Kulihnáta. Je dost tlustá a velká akorát. Vlasy bohužel nemá, protože ji vypadaly. Na sobě má dlouhé šaty, do kterých se pomalu nevejde. Jako ozdobu nosí šátek. Je vychloubavá a namyšlená. Hraje poker a vždy všechny porazí. Teď právě bydlí v popelnici.

autorka: Adéla Strnadová, spolupracovník: Alexander Balog


Stará bába z Pekingu
Naše čarodějnice se jmenuje Stará bába z Pekingu. Je malá, středně tlustá a má žluto-hnědé vlasy. Většinou nosí šátek a zástěru. Je vrásčitá, zlá i hodná. Je velmi mrštná a rychlá. Její pobyt je v Pekingu.

autor: Adam Vosáhlo, spolupracovník: Milan Mrázek


Naštvaná Kuchařka
Tato čarodějnice se jmenuje Naštvaná Kuchařka. Je středně vysoká a tlustá. Nemá vlasy, protože je stará. Má modré punčocháče a modro-červenou zástěru. Je rychlá a agresivní. Bydlí v Londýně v ulici Oxford street.

autor: David Lampárek, spolupracovník: Lukáš Věříš


Kmotra ze školní půdy
Naše čarodějnice se jmenuje Kmotra ze školní půdy. Je vysoká a hubená. Vlasy má hnědé a vycpané senem. Nosí tyrkysovou sukni a barevné tričko. Je docela rychlá ve vaření lektvarů a v létání. Bydlí ve městě, které se jmenuje Plechovokovesňák. Je jí 1 000 000 let, ale přesto vypadá mladě. Ráda se hrabe na starých půdách, aby našla nějaký poklad.

autorka: Anička Králová, spolupracovník: Jiří Vančura


2012/2013

Bramborový den

V pátek 2. listopadu jsme měli bramborový den. Nejdřív jsme se dozvěděli, že brambory byly dovezeny z Ameriky. Potom jsme posuzovali oblečení podle žluté a hnědé barvy. Vyhrál Pepa, který si na sebe vzal troje slipy.

Laura Kuklová, 3. ročník


Potom jsme si četli svoje bramborové recepty. Nejlepší bylo to, že jsme dělali bramborový salát. Šimon přinesl vtipný recept. Také jsme vyráběli panáčka bramboráčka.

Simona Lampárková, 5. ročník


Hodnotili jsme si přinesené podivné brambory. Pro zasmání. Šimon přinesl srandovní recept. Brambory uvařit, dát praseti a prase sníst. Moc se mi to líbilo.

Eliška Havlíčková, 4. ročník


2011/2012

Děti psaly slohovou práci o vánocích a zároveň se učily psát na počítači...


Vánoce u nás doma

24.12. jsme se vyspali a zamkli pokojíček.Večer jsme si dali kuřecí řízek,jen mamka rybu a bramborový salát. Asi 30 minut jsme jedli a pak jsme šli pod ozdobený stromeček. Já jsem dostal puzzle gormity, 6 gormitů, sprchový gel a voňavku AXE, ponožky, trenky, robota a Dostihy a sázky.

Moc se mi to líbilo, škoda jen, že nebyl sníh.

Filip Kylar, 4. třída


Vánoce u nás doma

Letošní Štědrý den jsme byli u babičky v Proseči. Dostala jsem lego a hodně spečopáků.

Pak jsme jeli na hory. Moc se mi to líbilo.

Simona Lampárková, 4. třídaVýlet Ratibořice

Ve čtvrtek 1. prosince 2011 jsme jeli se školkou na výlet do Ratibořic. Cesta trvala asi 1h 30 min. Pak jsme šli na prohlídku zámku. Zde jsme byli asi 30 min. Taky jsme byli nakupovat vánoční dárky. Fotili jsme se u sochy babičky, vnoučat a psů. Potom jsme šli na divadlo do dřevěného mlýna. Nakonec jsme jeli domů.

Nejvíc se mi líbila socha babičky, vnoučat a psů.

F. Kylar


Vánoční výlet

1. 12. 2011 jsme jeli na výlet do Babiččina údolí. V ten den přijel před školu autobus a my jsme nastoupili a jeli. Přijeli jsme na zámek Ratibořice. Tam nás provázeli různé postavy v dobových kostýmech. Byla tam socha babičky a jejich vnoučat. Byl tam také starý mlýn, kde bylo divadlo. Vystupovali tam muzikanti, čerti a děti. Když jsme jeli domů, tak jsme si zpívali.

Nejvíce se mi líbil zámek.

J. Hlad


2010/2011

Škola v přírodě

V neděli 29. května jsme jeli do školy v přírodě. Jeli jsme vlakem a pak autobusem. Dorazili jsme na chatu a rozdělili jsme si pokoje. Byli moc hezké. Byla jsem na pokoji s Bárou, Denčou a Zuzkou.

Po celou dobu školy v přírodě jsem sbírali razítka, která se obkreslovala tužkou na pohádkových stanovištích. Každý večer jsme měli nějakou zábavu, např. pyžamovou párty, scénky, diskotéku v maskách a taky obyčejnou diskotéku. Večer byla na pokojích zábava. S holkama jsme usínaly až po desáté hodině a ráno vstávaly mezi 5. a 6. hodinou. Poslední dvě noci u nás přespaly i Míša a Dájou, takže jsme si to užily.

Každý den bylo hezky a hřálo nám sluníčko. Chodili jsme na túry. Ve čtvrtek složila paní učitelka Nebřenská písničku do rytmu „Na Okoř je cesta“.

Poslední večer byla rozlučková diskotéka a my páťáci jsme se loučili s poslední školou v přírodě a všichni jsme se rozbrečeli.

Celý týden jsme si užili a letošní škola v přírodě byla ta nejhezčí.

Natálie Šípková, 5. ročník


2009/2010

Den matek očima žáků:

Moje maminka.

Mám svoji maminku rád, protože mi pomáhá s učením. Taky proto, že nám dobře vaří. Často čte mně a bratrovi. Také pro nás dělá ještě hodně věcí. Na moji mamince se mi nelíbí, že na nás někdy křičí, ale jenom někdy. Nerada mě pouští ven, ale to je proto, že se o mě bojí. Ale mám ji moc rád, protože je milá a za nic bych ji nevyměnil.

práce žáka 3. ročníku


Svoji maminku mám ráda, protože když jsem nemocná, tak mi to pomáhá překonat. Vaří nám jídlo. Podporuje mě, když se cítím špatně. Nebo když se potřebuji někomu svěřit. Na mamince se mi nelíbí, že všechno musí dělat jen sestra. I když se mi na mamce něco nelíbí, tak ji mám tak ráda, že se to nedá ani napsat.

práce žákyně 3. ročníku


Hudební pořad ve škole

V pondělí 19. 4. jsme ve škole měli pana hudebníka, skladatele a dirigenta s pořadem “Já nic, já muzikant“. Ukazoval nám různé hudební nástroje. Mohli jsme si na ně zkusit zahrát. Měl s sebou zobcovou flétnu, housle, heligón,trubku, harmoniku (tahací i foukací) a taky dudy. Měli prý přijít i další hudebníci. Ti ovšem nedorazili. A tak místo nich hráli na nástroje děti. Za oponou měl velkou loutku mistra Niccola Paganini. Pak nám ji ukázal a hrál s ní na housle. My jsme si také mohli zkusit ovládat loutku. Byl to hezký a zábavný pořad. Nejvíc se mi líbil mistrův velký nos.

A. Trubačová (5. třída)


Kontakt

email:
tel.: 466 932 207
... více


admin  |  Ka©a