Školní rok 2017/2018

Organizace školního roku 2017/2018

 • Začátek školního roku: pondělí 4. září 2017
 • Vysvědčení za 1. pololetí: středa 31. ledna 2018
 • Vysvědčení za 2. pololetí: pátek 29. června 2018

PRÁZDNINY:

 • Podzimní prázdniny: čtvrtek 26. října a pátek 27. října 2017
 • Vánoční prázdniny: sobota 23. prosince 2017 – úterý 2. ledna 2018 (vyučování začne ve středu 3. ledna 2018)
 • Pololetní prázdniny: pátek 2. února 2018
 • Jarní prázdniny: 12. – 18. března 2017
 • Velikonoční prázdniny: čtvrtek 29. března a pátek 30. března 2018
 • Hlavní prázdniny: od pondělí 2. července 2018 – pátku 31. srpna 2018
 • Školní vyučování 2017/2018 začíná v pondělí 3. září 2018

STÁTNÍ SVÁTKY:

 • Den české státnosti: 28. září
 • Den vzniku samostatného československého státu: 28. října
 • Den boje za svobodu a demokracii: 17. listopad
 • Den obnovy samostatného českého státu: 1. leden
 • Svátek práce: 1. květen
 • Den vítězství: 8. květen
 • Den slovanských věrozvěstů: 5. července
 • Den upálení Mistra Jana Husa: 6. července

ZÁPIS DO 1. TŘÍDY

 • Zápis proběhne v dubnu 2018 (den bude upřesněn)Září


Zářijové aktuality

První školní den

První školní den přibylo v našich lavicích sedm prvňáčků. Přejeme jim, ať se jim v naší škole líbí a chodí sem rádi!

Fotky si můžete prohlédnout v galerii.

Říjen


Říjnové aktuality

Halloween

Ve středu 25. 10. 2017 budeme mít ve škole slavnost Halloween. Děti se můžou převléknout do strašidelných převleků, budeme se trochu „strašidelně“ učit (stačí jen penál) a soutěžit. Prosíme šikovné maminky, babičky, případně tatínky a dědečky o nějaké malé halloweenské občerstvení.


Podzimní prázdniny

Ve čtvrtek 26. 10. a v pátek 27. 10. 2017 jsou podzimní prázdniny.


Divadlo v Pardubicích

V pondělí 30. 10. 2017 jedeme do Pardubic do divadla na dětské představení. Máme tedy velkou příležitost se slavnostně obléci. Odjezd v 9.30, ráno se budeme ještě chvíli učit (český jazyk, matematika, penál). Oběd ve škole zajištěn. Školní družina jako obvykle.

Listopad


Listopadové aktualityProsinec


Prosincové aktuality

Výlet na zámek Slatiňany

14. 12. jsme vyrazili na vánoční výlet na zámek Slatiňany. Při prohlídce zámku jsme nasáli příjemnou vánoční atmosféru a začali se ještě více těšit na blížící se Vánoce.

Fotky si můžete prohlédnout v galerii.


Divadlo

Ve středu 6. 12. nám do školy přijelo divadlo. "Vánoční příběh" žáky seznámil s příběhem narození Ježíška.

Fotky si můžete prohlédnout v galerii.


Čerti

I letos do naší školy přiletěli čerti. Nadělovali nám sladké i zdravé dobroty, ale někdo měl ve svém balíčku i uhlí. Hříšníci slíbili, že se polepší, tak už se těšíme na příští rok :)

Fotky si můžete prohlédnout v galerii.


Vánoce na ZŠ Semín 2017

 • Ve středu 6. 12. 2017 budeme mít ve škole divadélko. Cena 50 Kč. VÁNOČNÍ HRA - aneb loutková lidová hra s jesličkami, zpěvy a anděly. Inscenace vytvořená podle vánočních lidových her – pastýři, čert, anděl, narození Ježíše, klanění králů. Hra je částečně zpívaná – uslyšíte méně známé, ale i známější koledy - a tak si zazpívají i diváci. Scénografie je inspirována domácími papírovými betlémy s plošnými loutkami. Jednoduchost výpravy je v souladu s lidovými texty.
 • Ve čtvrtek 14. 12. 2017 pojedeme na vánoční výlet do zámku Slatiňany. Zapomeňte na předvánoční stres a shon a přijďte podlehnout kouzelné zimní atmosféře slatiňanského zámku. Přepychově zařízené zámecké interiéry se Vám během prosincových dnů představí v nevídané kráse; v jídelně bude bohatě prostřený stůl očekávat návštěvu vzácných hostů, pod vánočním stromem najdete štědrou nadílku pro velké i malé obyvatele zámku a reprezentační salóny zazáří v působivém světle lustrů a lamp. Cena za vstupné 70 Kč, dopravu nám hradí opět obec Strašov.
 • Vánoční dílny pro rodiče a děti budou 19. 12. 2017 v úterý od 15.30 hodin ve škole. Zde si společně můžete vyrobit vánoční výzdobu.
 • Školní besídka pro děti bude v pátek 22. 12. 2017. Při této besídce si budeme dávat dárky se spolužákem asi do 100 Kč. Přineseme si také čaj (sáček), hrneček, cukr a cukroví.

  V pátek 22. 12. 2017 jdeme naposledy a začínají nám vánoční prázdniny a do školy jdeme ve středu 3. 1. 2018.

Leden


Lednové aktualityÚnor


Únorové aktuality

Tonda, obal na cestách

Žáci se zúčastnili velmi pěkného interaktivního programu "Tonda, obal na cestách". Žáci se dozvěděli, proč je důležité třídit odpad a jak je možné vytříděný odpad znovu využít. Během několika her a výukových videí získali zdravou motivaci k ekologičtějšímu chování.

Fotky si můžete prohlédnout v galerii.

Březen


Březnové aktuality

Velikonoční pořad v Kutné Hoře

V pátek 23. března jsme prožili krásný den v Kutné Hoře. Zúčastnili jsme se pořadu, který vychází z lidových tradic a snaží se formou hry a písniček přiblížit dětem velikonoční obyčeje. Během celého dopoledne jsme si užili spoustu legrace. V první části jsme dekorovali velikonoční vajíčka a také nakupovali dárečky domů. Viděli jsme příběh velikonoční, ve kterém si mnoho z nás dokonce i zahrálo :) To nás opravdu bavilo! Kostel, který jsme navštívili, byl krásně vyzdoben, takže jsme mohli báječně nasát tu pravou předvelikonoční atmosféru. I když nám počasí úplně nepřálo, tak jsme si i tak užili venkovní velikonoční hry. Byl to krásný den a těšíme se na další pěkný výlet.

Fotky si můžete prohlédnout v galerii.


Pomlázkování aneb velikonoční hrátky v Kutné Hoře

V pátek 23. března 2018 pojedeme do Kutné Hory na pořad, který vychází z lidových tradic a snaží se formou hry a písniček přiblížit dětem velikonoční obyčeje. Pořad má několik částí: PŘÍBĚH VELIKONOČNÍ, VELIKONOČNÍ TVOŘENÍ, VELIKONOČNÍ HERNA, VELIKONOČNÍ POUČENÍČKO, VELIKONOČNÍ VÝSTAVA A JARNÍ PROCHÁZKA.

Odjezd ze školy ráno v 8 hodin a návrat do 14 hodin. Tento den budeme mít odhlášen oběd. S sebou dvě svačiny, pití a pláštěnku. Vstupné 120 Kč. Autobus uhradíme z výhry.


Veselé zoubky

Naše škola se již několikátým rokem připojila do programu drogerie DM - "Veselé zoubky". Žáci první třídy proto dostali krásné dárky pro správnou ústní hygienu. Pomocí dárečků, omalovánek a pohádky o Hurvínkovi se dozvěděli, jak se správně o své zuby starat. Děkujeme :)

Fotky si můžete prohlédnout v galerii.

Duben


Dubnové aktuality

Čarodějnice

Každoročně vyrábí žáci naší školy čarodějnice, které celý týden zdobí plot naší školy a nakonec se upálí na hranici. Jinak tomu nemohlo být ani letos.Při výrobě babic je vždy velká zábava. Průběh práce a výsledky posuďte sami :)


Přání dubu

Den Země jsme letos oslavili trochu netradičně. Žáci přáli našemu krásnému velkému dubu, který nám zdobí park před školou. Od pamětníků jsme zjistili, že mu brzy bude již sto let! Jsme rádi, že máme takový honosný strom u naší školy. Při každé slavností příležitosti nám poskytuje vznešené zázemí a příjemný stín pod svými košatými větvemi.


Zápis do 1. třídy

Základní škola v Semíně vyhlašuje zápis do první třídy pro školní rok 2018/19. Zápis se koná 17. dubna 2018 od 15.30 do 18 hodin v budově školy v Semíně.


Výhody naší školy:
- výuka není rušena zvoněním
- školní družina pro žáky 1.-5. ročníku (ráno od 6.30 a odpoledne dle potřeby rodičů)
- obědy ve školní jídelně
- zájmové kroužky přímo ve škole (sportovní, rybářský, dovedné ruce, anglický jazyk, logopedie)
- kurz plavání pro žáky 3. a 4. ročníku
- ideální prostředí pro děti, kterým vyhovuje menší kolektiv
- dobré autobusové spojení ze Strašova a okolí
- tradiční rozloučení dětí se školou - společná akce rodičů a školy

Rodiče (zákonní zástupci), kteří doprovázejí děti k zápisu, si vezmou rodný list dítěte.

Přijďte si prohlédnout naši školu, těšíme se na Vás!

Tel. 466 932 207


Semínská superstar

Ve čtvrtek 5. dubna jsme ve škole hledali nejlepšího zpěváka nebo zpěvačku. V soutěži SEMÍNSKÁ SUPERSTAR soutěžili všichni žáci naší školy. Žáci byli rozděleni do dvou kategorií - kategorie mladší žáci - 1. a 2. třída a kategorie žáků starších - 3., 4. a 5. třída.

V mladší kategorii se na třetím místě umístil Pavel Němeček, na druhém místě Eliška Hančilová a Šimon Mrštík. První místo vyhrál Venda Vojtíšek.

Ve starší kategorii žáků třetí místo obsadila Jana Křemenáková, druhé místo získali Jakub Šilhavý a Matěj Mrštík. O první místo se podělily starší žákyně Aneta Vaňurová, Rozárka Šimicová, Tereza Brožová a Míša Halászová.

Všem žákům gratulujeme!

Fotky si můžete prohlédnout v galerii.

Květen


Květnové aktuality

McDonald's Cup

V pátek 4. 5. jsme celá škola vyrazili na McDonald's Cup turnaj do Přelouče. Žáci naší školy poměřili své síly s žáky okolních škol ve fotbalu. Po velké snaze všech našich hráčů, jsme obsadili pěkné 5. místo v obou kategoriích (mladších i starších žáků). Sportovní den jsme si ale rozhodně všichni užili.

Fotky si můžete prohlédnout v galerii.


Co nás čeká do konce školního roku

V pátek 4. 5. 2018 turnaj v minikopané v Přelouči.
Odjezd v 7.45 hodin. Jedeme všichni. S sebou batoh, svačinu, pití a sportovní oblečení.

V pondělí 7.5.2018 ředitelské volno.

Ve čtvrtek 17. 5. 2018 začíná plavání. (24.5., 31.5., 7.6., 14.6., 21.6., 28.6.)
Plavání je jen pro žáky 3. a 4.ročníku.

V pátek 18.5.2018 pojedeme na turnaj ve vybíjené do Chvaletic.
Pojedou jen vybraní žáci.

V úterý 5. 6. 2018 pojedou žáci 4. a 5. ročníku do Přelouče,
aby se seznámili se ZŠ Přelouč Masarykovo náměstí.

V pondělí 11. 6. 2018 se budeme fotit.
foto celá třída 25 Kč, jednotlivci 3krát 15 Kč.

Ve středu 13. 6. 2018 pojedeme na školní výlet do Ratibořic.
Zde poznáme postavy důvěrně známé z knihy Babička spisovatelky Boženy Němcové přivítají nás v místech, ve kterých se děj románu odehrává. Při návštěvě v zámku narazíme na namyšleného komorníka Leopolda, pozdravíme vznešenou paní kněžnu a její milou schovanku, komtesu Hortenzii. Ve mlýně nás bude vyhlížet veselý mlynář s panímámou mlynářkou a houfem ratibořických dětí s jejich hrami, zpěvy a říkadly. Na Starém bělidle nás potěší setkání s laskavou babičkou a vnoučaty.
Cena výletu 150 Kč.

V úterý 26. 6. 2018 bude tradiční rozloučení se školním rokem 2017/2018.
před školou pod dubem v 15.30 hodin. Zde se rozloučíme s páťáky, přivítáme budoucí prvňáčky, něco zazpíváme, zatancujeme a podíváme se na Vodnickou pohádku.

Po tomto odpoledni budeme ve škole do středy 27. 6. spát ve škole.
Tímto prosím maminky o upečení dobrot k snídani.

V pátek 29. 6. 2018 se rozdává vysvědčení a hurá na prázdniny.

Červen


Červnové aktuality

Loučení se školním rokem

V rámci zakončení školního roku jsme měli bohatý program.

Rozloučili jsme se s žáky 5. ročníku a přivítali nové prvňáčky. Užili jsme si mnoho zábavy s loutkovým divadelním představením divadla Kozlík, kteří nám zahráli "Vodnickou pohádku". Vystoupení přípravného dechového orchestru ZUŠ Přelouč pod vedením Radky Chmelařové pro nás bylo také zážitkem. Ani naši žáci ale nezůstali pozadu a předvedli své umění během tanečního a hudebního vystoupení. Příjemné chvilky jsme si užili všichni dohromady s rodiči, prarodiči, žáky současnými i minulými.

Slavnostní den jsme zakončili ale pořádně až spaním ve škole, kde jsme pokračovali v zábavě až do noci. Žáci měli mimo jiné také prokázat svou statečnost na stezce odvahy. Stezku téměř všichni prošli a unavení po celém dni ulehli do spacáků. Byl to dlouhýýýý, ale báječný den :)

Fotky si můžete prohlédnout v galerii.


Výlet do Ratibořic

Na našem celodenním výletě jsme se setkali s postavami důvěrně známé z knihy Babička spisovatelky Boženy Němcové. Při návštěvě zámku jsme narazili na namyšleného komorníka Leopolda, vznešenou paní kněžnu a její milou schovanku, komtesu Hortenzii. Ve mlýně nás přijal veselý mlynář s panímámou mlynářkou a houfem ratibořických dětí s jejich hrami, zpěvy a říkadly. Na Starém bělidle nás potěšilo setkání s laskavou babičkou a vnoučaty. Výlet se nám vydařil nejen proto, že jsme měli možnost ochutnat pečené dobroty z mlýna ale i si zakoupit pěkné suvenýry.

Fotky si můžete prohlédnout v galerii.


Setkání pod dubem

Zveme Vás všechny 26. 6. 2018 od 15.30 hod. na "Setkání pod dubem" před ZŠ Semín, kde se rozloučíme s žáky 5. ročníku a přivítáme nové prvňáčky.

Program:

 • loutkové divadelní představení divadla Kozlík – Vodnická pohádka
 • pasování prvňáčků na čtenáře
 • rozloučení s žáky 5. třídy
 • přivítání s budoucími prvňáčky
 • taneční a hudební vystoupení žáků naší školy
 • vystoupení přípravného dechového orchestru ZUŠ Přelouč pod vedením Radky Chmelařové

Těšíme se na rodiče, prarodiče, žáky současné, budoucí i minulé a všechny přátele školy.


Spaní ve škole

V úterý 26. 6. 2018 budeme po oslavách pod dubem spát ve škole.

Žáci si přinesou na spaní spacák (nebo deku), polštářek, podložku na spaní, kartáček na zuby a pastu. Do školy si také donesou pití, sportovní oblečení.

Ve škole je zajištěna večeře a na snídani opět požádáme šikovné maminky o malé množství dobrot ke snídani.

Ve středu dopoledne bude běžná „výuka“ a odchod ze školy jako vždy.


Z pera žáků

Kontakt

email: email
tel.: 466 932 207
... víceadmin  |  Ka©a