Školní rok 2014/2015

Organizace školního roku 2014/2015

 • Začátek školního roku: pondělí 1. září 2014
 • Vysvědčení za 1. pololetí: čtvrtek 29. ledna 2015
 • Vysvědčení za 2. pololetí: úterý 30. června 2015

PRÁZDNINY:

 • Podzimní prázdniny: pondělí 27. října a středa 29. října 2014
 • Vánoční prázdniny: pondělí 22. prosince 2014 – pátek 2. ledna 2015 (Vyučování začne v pondělí 5. ledna 2015)
 • Pololetní prázdniny: pátek 30. ledna 2015
 • Jarní prázdniny: 16. února – 22. února 2015
 • Velikonoční prázdniny: čtvrtek 2. dubna a pátek 3. dubna 2015
 • Hlavní prázdniny: od středy 1. července 2015 – pondělí 31. srpna 2015
 • Školní vyučování 2015/2016 začíná v úterý 1. září 2015

STÁTNÍ SVÁTKY:

 • Den české státnosti: 28. září 2014
 • Den vzniku samostatného československého státu: 28. října 2014
 • Den boje za svobodu a demokracii: 17. listopad 2014
 • Den obnovy samostatného českého státu: 1. leden 2015
 • Svátek práce: 1. květen 2015
 • Den vítězství: 8. květen 2015
 • Den slovanských věrozvěstů: 5. července 2015
 • Den upálení Mistra Jana Husa: 6. července 2015

ZÁPIS DO 1. TŘÍDY

 • Zápis proběhne v lednu 2015Školní potřeby


Co vše ve škole sbíráme?

 • plastová víčka pro pomoc nemocnému chlapci
 • žaludy a kaštany pro zvěř pro myslivce v Semíně, kteří nám též pravidelně finančně pomáhají
 • starý papír

Zájmové kroužky

Zde si můžete stáhnout soubor s nabídkou zájmových kroužků k potvrzení účasti.


Školní mléko

Ve škole budeme opět odebírat státem dotované mléko. Žáci si mohou objednat krabičku mléka (250ml) s různou příchutí nebo neochucené, a to 2krát týdně (úterý a čtvrtek).


20 krabiček ochuceného mléka za 5 Kč (tj. 100 Kč)
20 krabiček neochuceného mléka za 4 Kč (tj. 80 Kč)


Září

Projekt "Cesta kolem světa - Začínáme v Evropě"


Zářijové aktuality

Výhra v soutěži

Vážení rodiče, s radostí Vás informuji, že naše škola získala 100.000 Kč v soutěži, která probíhala o prázdninách v Globusu. Šek jsem pro školu převzala v pátek 26. 9. 2014. Tímto Vám všem, kteří jste v Globusu pro naši školu odevzdali hlasovací lístek za nákup školních potřeb, moc a moc děkujeme.

Je to úžasné a až neuvěřitelné, ale je to pravda.


Výlet za historií Semína

Za krásného slunečného počasí se děti ze semínské školy vydaly po stopách semínské historie. Byl čtvrtek 18. září 2014. U každé stavby jsme si řekli k čemu sloužila a nezapoměli jsme ani na slavné rodáky jako byl archeolog Vincenc Č. Chvojka a architekt Josef Gočár. Povídali jsme si i o Opatovickém kanálu, který letos slaví 500 let od svého vzniku.

Fotografie z výletu naleznete v galerii


Zahájení školního roku

Fotografie ze zahájení školního roku 2014/2015 naleznete v galerii

Říjen

Projekt "Cesta kolem světa - Začínáme v Evropě"


Říjnové aktuality

Halloweenská plavba po Vltavě

Ve čtvrtek 30. října jsme uskutečnili "Halloweenskou plavbu po Vltavě". Děti si s sebou vezly drobné halloweenské doplňky jako masky, klobouky, pavouky či netopýry. Po celou dobu plavby nás provázelo strašidlo, které nás seznámilo s historickými památkami, které jsme viděli během plavby a vyprávělo nám hrůzostrašné pražské pověsti.

Po vylodění jsme došli na Staroměstské náměstí, prohlédli jsme si orloj, radnici, Husův pomník a vrátili se na nábřeží, kde na nás čekal autobus, který nás odovezl zpět do Semína.

Fotografie z výletu naleznete v galerii


Halloweenská plavba po Vltavě

V rámci projektového vyučování pojedeme na výlet do Prahy ve čtvrtek 30. 10. 2014 v 8.00 hodin. Navštívíme Staroměstské a Václavské náměstí. Hlavním programem bude „Halloweenská plavba po Vltavě“. Cena výletu bude 75,-Kč (vstupenka na loď, dopravu uhradíme z naší výhry). S sebou: batoh, pláštěnka, dvě svačiny, pití, malou halloweenskou ozdobu. Návrat v 16.00 hodin ke škole.


Podzimní výstavka

Ve vestibulu školy jsme umísili výstavku ovoce, zeleniny a květin, které naši žáci donesli ze svých zahrádek. Výpěstky nám poslouží i jako názorné pomůcky při výuce prvouky.

Fotografie z výletu naleznete v galerii


Výstava dýňových strašidel

Ve škole budeme mít výstavu dýňových strašidel. Kdo můžete, doneste vydlabanou dýni. Děkujeme.


Podzimní prázdniny

Od pondělí 27. 10 do středy 29. 10. 2014 máme podzimní prázdniny. Děti jsou doma.


Oprava topení

V pondělí 20. 10. 2014 nebudeme mít ve škole oběd, protože se ve školce opravuje topení. Proto je potřeba, aby si děti donesly dvě svačiny.


Projekt "Cestujeme po Evropě"

Zakončení první části celoročního projektu "Cestujeme po Evropě" proběhlo v pátek 14. 10., kdy děti ve skupinách představovaly jednotlivé státy (Slovensko, Polsko, Německo, Rakousko, Francie, Anglie,).

Každá skupina představila daný stát, seznámila ostatní s hlavním městem, památkami, přírodními zajímavostmi a osobnostmi ze sportu a kultury. Nechyběly ani ochutnávky národních specialit daného státu, se kterými pomohli dětem rodiče. Všechny informace potom umístila každá skupina na informační tabuli.

Fotografie naleznete v galerii

Listopad

Projekt "Cesta kolem světa - Severní a Jižní Amerika"


Listopadové aktuality

Pouštění draků

Do školy si děti ve středu 4. listopadu přinesly draka a potom s ním běhaly po zahradě a za školou na poli. Někomu se drak dokonce na chvíli vznesl a to bylo radosti. Připomněli jsme si, jak lze strávit podzimní odpoledne venku a nesedět doma.

Fotografie naleznete v galerii

Prosinec

Projekt "Cesta kolem světa - Severní a Jižní Amerika"


Prosincové aktuality

Vánoční besídka

V adventním čase, ve čtvrtek 11. prosince, proběhla u nás na škole vánoční besídka. Pozváni byli rodiče a příbuzní našich žáků. Děti pro ně připravily program plný vánočních příběhů a koled v českém i anglickém jazyce. V budově školy proběhl vánoční jarmark, na kterém si návštěvníci mohli zakoupit drobné dárky s vánoční tématikou, vyrobené dětmi a rodiči. Na závěr paní ředitelka Mgr. Věra Novotná popřála všem krásné svátky plné klidu a pohody.

Fotografie naleznete v galerii


Mezinárodní projekt TIMSS

Mezinárodní projekt TIMSS zjišťuje úroveň znalostí a dovedností žáků 4. a 8. ročníků v matematice a v přírodních vědách. Pravidelně se opakuje ve čtyřletých cyklech od roku 1995, kdy se také zapojila Česká republika. Do pilotního šetření TIMSS na jaře 2014 se u nás zapojilo 36 základních škol, 80 učitelů a více než 1300 žáků 4. ročníku.Naše škola v Semíně byla do tohoto projektu vybrána. Testy, které žáci 4. ročníku ve škole psali, nebyly předem známé a dokonce je nepsali se svým učitelem, ale se školní inspektorkou z České školní inspekce.

Naše škola se v matematice umístila na osmém místě a v přírodovědě na prvním místě. Všem gratulujeme.

Podrobnější výsledky si můžete prohlédnout v přiloženém pdf souboru.


Zámek v Potštejně

Naše škola navštívila 8. 12. 2014 zámek v Potštejně, kde potštejnský anděl Ariel pozval děti do tajemného příběhu Vánoc. Hned na začátku nás přivítala zvídavá holčička, která pátrá po původu vánočních oslav a s ní doputujeme až do „Betléma“. Současně jsme si prohlédli zámecké místnosti, krásně vyzdobené v duchu starých český vánočních tradic.

Na závěr jsme se dostali do zámecké cukrárny, kde jsme dostali teplý čaj s vánočním cukrovím a domů jsme si odnesli dárek v podobě papírového betlému. Všem se nám výlet moc líbil.

Fotografie naleznete v galerii


Mikulášská nadílka

Fotografie naleznete v galerii


Adventní čas

Ve škole počítáme dny do Štědrého dne a mlsáme čokolády z adventního kalendáře.

Fotografie naleznete v galerii


Vánoce ve škole

Vánoční výlet bude v pondělí 8. 12. 2014 a to na zámek Potštejn. Zde bude vánoční program, který se skládá z hraného představení “Betlémský příběh“. V zámecké cukrárně děti dostanou cukroví a teplý ovocný čaj a také originální papírový Betlém. Odjezd bude ráno v 8.00 hodin a návrat v 15.00 hodin. S sebou: batoh, dvě svačiny, teplé oblečení, drobné peníze. Vstupné 110,-Kč hradí děti a dopravu asi 150,- Kč opět hradíme z výhry.

Vánoční besídka pro rodiče bude ve čtvrtek 11. 12. 2014 od 16.00 hodin.

Vánoční besídka pro děti bude v pátek 19. 12. 2014, kdy také jdeme do školy naposledy před vánočními svátky. Při této besídce si děti ve dvojicích dávají dárky (asi do 100,-Kč). Dvojice určíme ve škole. Do školy jdeme v pondělí 5. ledna 2015.
Leden

Projekt "Cesta kolem světa - Austrálie a Antarktida"


Lednové aktuality

Beseda o USA

Ve čvrtek 29. ledna proběhla ve škole beseda s paní učitelkou Mgr. Sandrou Jadrnou o jejím pobytu ve Spojených státech Amerických. Paní učitelka dětem vyprávěla o svých zážitcích z pobytu na Floridě. Svoje vyprávění doplnila fotografiemi z cesty.Projektové vyučování v knihovně

V pátek 23. ledna jsme se vydali do Městské knihovny v Přelouči. Nejprve jsme se seznámili s knihami, které knihovna malým čtenářům nabízí a potom už nás čekalo to, proč jsme se sem hlavně vydali. Celý rok nás provází projekt " Cesta kolem světa" a jedno z putování nás zavedlo do oblastí Severní a Jižní Ameriky. Do těchto končin jsme putovali pomocí knížek (encyklopedií) a každá skupina v nich hledala zajímavé informace o lidech, zvířatech, městech a přírodě v této části světa. Malovali jsme mapy, kreslili zvířata a psali si poznámky k tématu. Na závěr se každá skupina pochlubila s výsledky hledání. Všichni bez rozdílu věku splnili úkol na jedničku.

Fotografie naleznete v galeriiZápis

Na naší škole proběhl ve čtvrtek 15. ledna zápis do 1. třídy na školní rok 2015/2016. Zapsáno bylo třináct dětí, z toho osm děvčat a pět chlapců.

Fotografie naleznete v galeriiVolby do školské rady při ZŠ v Semíně


V pátek 16. ledna 2015 proběhly volby do školské rady - zákonní zástupci.
1. Králová Leona - získala 10 hlasů
2. Šimicová Bischofová Irena - získala 13 hlasů
3. Truhlářová Štěpánka - získala 9 hlasů
Členem školské rady za zákonné zástupce se stává paní Šimicová Bischofová Irena.


Ze školského zákona (561/2004Sb. – školský zákon) vyplývá zřizovatelům škol povinnost zřídit při školách školské rady. Náplň práce školské rady popisuje § 168 školského zákona, pravidla zřizování členství určuje § 167 školského zákona.
§ 168 - Školská rada

 1. vyjadřuje se k návrhům školních vzdělávacích programů a k jejich následnému uskutečňování,
 2. schvaluje výroční zprávu o činnosti školy,
 3. schvaluje školní řád, ve středních a vyšších odborných školách stipendijní řád, a navrhuje jejich změny,
 4. schvaluje pravidla pro hodnocení výsledků vzdělávání žáků v základních a středních školách,
 5. podílí se na zpracování koncepčních záměrů rozvoje školy,
 6. projednává návrh rozpočtu právnické osoby na další rok, vyjadřuje se k rozboru hospodaření a navrhuje opatření ke zlepšení hospodaření,
 7. projednává inspekční zprávy České školní inspekce,
 8. podává podněty a oznámení řediteli školy, zřizovateli, orgánům vykonávajícím státní správu ve školství a dalším orgánům státní správy.

Současná školská rada při ZŠ Semín zahájila činnost začátkem roku 2012 a její mandát končí začátkem roku 2015. Z tohoto důvodu musí proběhnout nové volby. Rodiče a zákonní zástupci žáků byli seznámeni s volebním řádem do školské rady a zákonem o školské radě.

Z řad rodičů byli navrženi tito kandidáti: Irena Šimicová Bischofová, Leona Králová a Štěpánka Truhlářová. Hlasovací lístky odevzdejte do školy 16. ledna 2015.


Zápis do 1. třídy pro školní rok 2015-2016


Zápis se koná 15. ledna 2015 od 14,30 do 17 hodin v budově školy v Semíně.


Výhody naší školy:
- výuka není rušena zvoněním
- školní družina pro žáky 1.-5. ročníku (ráno od 6,30 a odpoledne dle potřeby rodičů)
- obědy ve školní jídelně
- logopedická péče
- zájmové kroužky přímo ve škole (flétna, aerobic, sportovní, rybářský, počítačový, anglický jazyk)
- letní ozdravný pobyt záků v přírodě
- kurz plavání pro děti již od 1. třídy
- ideální prostředí pro děti, kterým vyhovuje menší kolektiv
- dobré autobusové spojení ze Strašova, Újezda, Chýště a Kladrub n. Labem
- tradiční rozloučení dětí se školou - společná akce rodičů a školy

Rodiče (zákonní zástupci), kteří doprovázejí děti k zápisu, přinesou rodný list dítěte.

Přijďte si prohlédnout naší školu, těšíme se na Vás!!!
Tel: 466 932 207

Zápis.doc
Obecné informace pro rodiče předškolních dětí
Desatero pro rodiče dětí předškolního věku

Únor

Projekt "Cesta kolem světa - Austrálie a Antarktida"


Únorové aktuality

Přednáška o třídění odpadu

V pátek 27. února 2015 proběhla v naší škole přednáška o třídění odpadu.

Fotografie z přednášky naleznete v galeriiDiagnostika vztahů ve třídě

Diagnostikování sociálních vztahů mezi dětmi je velmi důležitou součástí výchovně vzdělávacího procesu. Jeden z nástrojů používaných v pedagogické diagnostice je koláž „Naše třída“.

Žáci dostali za úkol namalovat svoji třídu a na papír přenesli představu o tom, kde se cítí ve třídě nejlépe. Autor sám sebe znázornil bílou kuličkou, kterou nalepil do koláže. Kolem sebe ztvárnil nejvíce pět kamarádů, kteří jsou pro něho nejdůležitější. Kamarády odlišil jinými barevnými kuličkami.

Cílem této práce a předmětem následného rozhovoru nad kolážemi „Naše třída“ bylo poznávání jednotlivých vztahů mezi dětmi, důležitost sama sebe mezi kamarády, mé místo v kolektivu a vlastnosti, které definují dobrého kamaráda.

Tato práce nám poskytla velmi přínosnou zpětnou vazbu nejen o životě ve třídě, ale i rady a tipy pro jednotlivce, kteří se na kolážích často neobjevovali.

Fotografie naleznete v galeriiMasopust

V Semíně se dne 7. února uskutečnil masopustní průvod a děti si v pátek k tomuto účelu ve škole vyrobily pestré masopustní čepice, ve kterých některé z nich v sobotu doprovázely masopustní průvod.

Fotografie naleznete v galeriiJarní prázdniny

budou od 15.–22. února 2015. Do školy nastoupíme opět v pondělí 23. února 2015.

Březen

Projekt "Cesta kolem světa - Asie"


Březnové aktuality

Zatmění slunce

V první jarní den 20. března 2015 v 10.30 hodin jsme na školní zahradě pozorovali zatmění slunce.

Fotografie z přednášky naleznete v galeriiCelé Česko čte dětem

V letošním školním roce pokračujeme v projektu "Celé Česko čte dětem". V únoru a v březnu přišli do školy číst své oblíbené knížky z dětství rodiče našich žáků pan Vosáhlo a paní Křemenáková.

Fotografie z přednášky naleznete v galerii

Duben

Projekt "Cesta kolem světa - Asie"


Dubnové aktuality

HZS Pardubice

V pátek 3. dubna nás navštívili hasiči ze Záchranného hasičského sboru pro Pardubický kraj. Celou akci pro nás zajistil pan Vosáhlo, dědeček Aničky Roubíčkové. Děti si mohly prohlédout zblízka hasičskou techniku, oblečení a nářadí, které používají při požárních akcích.

Děti potom ve škole nakreslily obrázky s hasičskou tematikou. Jedenáct obrázků jsme společně vybrali do soutěže.

Fotografie z přednášky naleznete v galeriiBeseda se členy Policie ČR

Beseda se členy Policie ČR - Obvodního oddělení Přelouč se uskutečnila 24. dubna 2015. Děti se seznámily s povinnostmi tohoto oddělení a dále besedovaly o bezpečné cestě do školy a ze školy. Starší žáci 3.-5. ročníku besedovali na téma drogy.

Fotografie naleznete v galerii.Pálení čarodějnic

Ve čtvrtek 30. dubna si u nás ve škole daly sraz čarodějnice, podobnost s našimi děvčaty ze školy je čistě náhodná.

Blíží se den, kdy budeme opět v Semíně pálit čarodějnice. Děti si společně ve skupinách vyrobily čarodějnice a ty 30. dubna skončí na hranici v Semíně a Strašově. Zatím čekají u plotu školní zahrady.

Fotografie naleznete v galerii.Shopping

Při výuce anglického jazyka se snažíme žákům co nejvíce přiblížit reálné situace, do kterých by se mohli při návštěvě cizích zemí dostat. S žáky jsme si ve třídě připravili tržiště s mnoha obchody. Během spojené výuky si všichni žáci 3., 4. a 5. třídy vyzkoušeli jak nakupovat a současně prodávat v jednotlivých obchodech. Potřebné fráze, názvy zboží a obchodů osvojili děti velmi rychle.

Fotografie naleznete v galerii.Kdo neuklízí, není Čech!

Naše škola podpoří akci, jaká tu ještě nebyla
"Kdo neuklízí, není Čech!" aneb "Ukliďme Česko"
která proběhne v sobotu 18. 4. 2015 v celé České republice.

My se ve škole do této akce zapojíme v pátek 17. 4. 2015, kdy se pokusíme sbírat papíry a plasty po vesnici. Proto je nutné si na pátek přinést do školy rukavice (gumové, látkové), dle možnosti i reflexní vestu.

V pátek 17. 4. 2015 jsme se vydali sbírat po vesnici plasty a papíry. Děti viděly, co lidé odhazují na zem, místo aby to vhodili do koše.

Fotografie naleznete v galerii.

Květen

Projekt "Cesta kolem světa - Afrika"


Květnové aktuality

Plavání 2015

Na plavání budeme jezdit ve středu 6.5. – 13.5. - 20.5. – 27.5. - 3.6. - 10.6. – 24.6 a v pátek 29.5.2015. Cena plavání: asi 900,-Kč (350,- výuka, zbylá část doprava). Provozní náklady 350 Kč bude platit za žáky škola.Ochutnávka ovoce a zeleniny

Na naší škole 14. a 15. května proběhla ochutnávka exotického a tuzemského ovoce a zeleniny v rámci projektu "Ovoce do škol".

Fotografie naleznete v galerii.Turnaj ve vybíjené

Ve čtvrtek 21. května 2015 se děti z naší školy zúčastnily turnaje ve vybíjené.

Fotografie naleznete v galerii.

Červen

Projekt "Cesta kolem světa - Afrika"


Červnové aktuality

Loučení pod dubem

Ve čtvrtek 25. června 2015 proběhlo ve škole loučení pod dubem s pátou třídou a současně vítání prvňáčků.

Fotografie naleznete v galerii.Přírodovědná soutěž v Pardubicích

V Pardubicí 4. června 2015 proběhlo krajské kolo přírodovědné soutěže, z naší školy se ho zúčastnilo osm žáků. Ze 3. ročníku se velmi dobře umístlil Lukáš Věříš na 3. místě a Milan Mrázek na 9. místě z 69 soutěžících. Ve 4. ročníku se umístila na pěkném 11. místě z 64 účastníků Eliška Urbanová. Z 5. ročníku bala vynikající Klára Tomášková na 3. místě z 49 účastníků. Všem, kteří se soutěže zúčastnili, děkujeme za pěknou reprezentaci školy a ti co neuspěli, získali pro příští rok dobrou zkušenost. Obrazové materiály rostlin a živočichů připravila paní učitelka Blanka Smolíková.

Společnou fotografii účestníků naleznete v galerii.Den dětí

V úterý 2. června jsme dětem k jejich dni nadělily dárek v podobě interaktivního programu od Mobilní mini zoo. Mmzoo s sebou do školy přivezla více než 20 druhů zvířat (savce, ptáky, ještěrky, hmyz a jiné), se kterými děti poutavým způsobem seznámila.

Fotografie naleznete v galerii.Škola v přírodě 2015

Do školy v přírodě pojedeme 14.6.-19.6.2015 na Horskou chatu Jindřichův dům, Vysoký svah 24, Pec pod Sněžkou v Krkonoších.

Cena pobytu 1 900 Kč.Škola v přírodě

Výletníci poslali první fotky ze školy v přírodě. A již byly přidány i ostatní fotky.Rozloučení se školním rokem

Základní škola a Mateřská škola Semín Vás srdečně zvou na netradiční rozloučení se školním rokem 2014/2015. Setkání se uskuteční ve čtvrtek 25. 6. 2015 v 15.30 hodin pod dubem před ZŠ Semín.

Program:

 • rozloučení mateřské školy se svými předškoláky
 • ocenění celoškolních soutěží
 • vystoupení žáků základní školy
 • rozloučení s žáky 5. ročníku
 • přivítání budoucích prvňáčků
 • hudební pořad
 • opékání vlastní uzeniny

Zváni jsou všichni rodiče, prarodiče, sourozenci, žáci současní, budoucí i minulí.Plavecký výcvik

10. června 2015 skončil na naší škole plavecký výcvik, který trval 14 vyučovacích hodin. Zúčastnili se ho žáci 1. - 4. ročníku.

Fotografie naleznete v galerii.


Kontakt

email: email
tel.: 466 932 207
... víceadmin  |  Ka©a